FB
Košík  

Žiadne produkty

0,00 € Poštovné
0,00 € Spolu

K POKLADNI

Provensálsky štýlový nábytok

Korene provensálskeho štýlového nábytku siahajú do roku 1800. Provensálsky štýl je odlišný od ostatných francúzskych vidieckych štýlov tým, že je viac  je veľmi jemný a ženský. Fialová farba už nie je vyhradená v provensálskom štýle nábytku, ale tento sa vyznačuje hlavne prírodnou bielou farbou v rôznych starých prevedeniach  s typickým  štýlovým zožltnutým efektom v kombinácií s prírodným drevom.

Provensálsky štýlový nábytok je bielej alebo smotanovej farby s jemnou patinou. Na výrobu nábytku je využívané jaseňové drevodrevo paulownia, masívne borovicovébrestové drevo. Samostatný provensálsky nábytok pôsobí štýlovo a dekoračne, či už ide o nožičky na kreslách alebo skriniach preto si tento štýl nevyžaduje prílišné množstvo dekorácií pre oživenie interiérov.

Pre provensálsky ladené interiéry je často typická ich rustikálnosť, ktorú vytvára najmä masívne drevo spojené s elegantnými a klasickými tvarmi. Preto môže byť voľba provensálskeho nábytku skvelou najmä pre ľudí, ktorí obľubujú klasiku v podobe elegantného, vyrezávaného nábytku, no vadí im prílišná masívnosť typická pre rustikálny štýl, ktorú navyše umocňuje vzhľad prírodného dreva – obzvlášť ak ide o tmavšie odtiene. Provensálsky nábytok je tak možné efektne kombinovať s rustikálnym a docieliť tak farebné zjemnenie interiéru.

Pri zariaďovaní typicky provensálskeho interiéru je okrem nábytku potrebné dbať taktiež na vzhľad stien a na doplnkov. K provensálskemu nábytku kľudne postačí aj obyčajná biela stena, no tú pravú atmosféru vytvorí náter či štýlový obklad v jemnom pastelovom tóne. Vynikajúcou voľbou pre vás môže tiež byť vzhľad neomietnutého muriva, netreba to s ním však v žiadnom prípade preháňať.

Čo sa týka voľby doplnkov, netreba zabudnúť na charakteristickú levanduľu, ktorá môže byť v interiéri umiestnená v živej alebo sušenej forme, ale postačí aj ako motív potlače na dekoračnom vankúši. Ďalšími vhodnými doplnkami môžu byť napríklad jemné, porcelánové dekorácie či prútené nádoby. Ako však už bolo spomenuté, obzvlášť pri bohato vyrezávaných, romantických kusoch nábytku nieje potrebné to s doplnkami preháňať.

V našej bohatej ponuke štýlového provensálskeho nábytku pre vás máme veľké množstvo rôznorodého zariadenia od drobných doplnkov až po kompletné zostavy izieb. Veríme, že vás naša bohatá ponuka Štýlového provensálskeho nábytku zaujme a inšpiruje.Naša stránka využíva pre správne poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory Cookies.

Ďalším pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich využívaním. Ďalšie podrobnosti